آیفون ۸ را بهتر بشناسید

محسن قره داغی


البته هنوز زمان نسبتا زیادی تا معرفی آیفون جدید مانده است اما باز یک سری ویژگی ها را شاید بتوان پیش بینی کرد.

آیفون جدید هرساله در ماه سپتامبر معرفی می شود یعنی چیزی در حدود ۵ ماه دیگر بنابراین هرچه ما از این دستگاه جدید بگوییم شایعه است و کسی آن را تایید نکرده است.

 

اما موضوع اول درباره نام این گوشی است که چرا اکثرا آن را آیفون ۸ صدا می زنند.طبق روال هرساله اپل باید آیفون ۷ اس را معرفی کند اما این بار به نظر می رسد به مناسبت دهمین سالگرد آیفون اپل قد دارد تا محصولی متفاوت معرفی کند تا مشتریانش را غافلگیر کند اما باز هم نمی توان زیاد به این موضوع پایبند بود چرا تغییرات زیاد همیشه یک عده را ناراضی می کند چرا که به مدل های قبل عادت کرده اند.

به تازگی طرح‌های نقاشی شده سه بعدی از آیفون در راه اپل در وبسایت Weibo منتشر شده است که طبق آن ۱۳۷٫۵۴ میلی‌متر طول دارد و عرض آن ۶۷٫۵۴ میلی‌متر است و از لحاظ اندازه تقریبا شبیه به آیفون ۷ است( ۱۳۸٫۳ میلی‌متر طول و ۶۷٫۱ میلی‌متر عرض). ضخامت دستگاه در تصاویر جدید منتشر شده مشخص نیست.

طبق طرح جدید، صفحه نمایش آیفون ۸، ۵٫۷۶۸ اینچ است و تقریبا تمام قسمت جلوی دستگاه توسط صفحه نمایش پوشانده شده است و تنها ۴ میلی‌متر حاشیه در ۴ گوشه صفحه به چشم می‌خورد و حاشیه‌های کناری گوشی نیز خمیده است. در این طرح‌ها، قسمت کوچکی در بالای دستگاه برای خروجی صدای گوشی در نظر گرفته شده و دوربین سلفی، سنسورهای مختلف از جمله سنسور احتمالی سه بعدی و دیگر قطعات نیز در این قسمت قرار دارند. تمام قطعات ذکر شده به غیر از خروجی صدا در زیر صفحه نمایش تعبیه شده‌اند و حتی دوربین نیز در این قسمت قابل مشاهده نیست.

از آنجاییکه تمام قسمت جلویی دستگاه را صفحه نمایش فرا گرفته است، هیچ دگمه هوم فیزیکی نیز در قسمت پایینی دستگاه مشاهده نمی‌شود. خبرهای منتشر شده حاکی از این است که اپل در آیفون ۸، دگمه هوم و سنسور اثر انگشت را زیر صفحه نمایش تعبیه کرده است با این وجود احتمال تعبیه سنسور اثر انگشت در پشت دستگاه و کنار دوربین اصلی نیز وجود دارد.

در این طرح‌های ارائه شده، دو دوربین به صورت عمودی در پشت دستگاه نشان داده می‌شود و فلاش ال ای دی نیز در بین دو دوربین قرار دارد. طبق گفته Ben Bajarin، فاصله بیشتر بین دو لنز دوربین برای تکنولوژی واقعیت افزوده و سه بعدی کاربرد دارد و کیفیت تصاویر مربوط به این قابلیت‌ها را افزایش می دهد. از آنجاییکه در گذشته، Weibo اکثر اوقات پیشبینی‌های درستی در مورد محصولات ‌عرضه نشده ارائه داده بود، احتمال واقعی بودن این طرح‌ها زیاد است.
ارسال نظرات

Scroll Up