تلگرام ایکس رسماً برای اندروید منتشر شد

آرمين ظفري


تلگرام به‌تازگی از عرضه رسمی اپلیکیشن تلگرام ایکس برای اندروید خبر داده است. این نسخه از تلگرام زیبا‌تر، سریع‌تر و با انیمیشن‌ها و امکانات بیشتر نسبت به نسخه اصلی در پلی استور قرار داده شده است.

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر اپلیکیشن‌های جانبی تلگرام فراوانی وجود دارند اما هیچ‌کدام از آن‌ها مستقیماً توسط تلگرام تأیید نشده‌اند. تلگرام ایکس اما که دو سال پیش در یک مسابقه میان توسعه‌دهندگان اندرویدی برای اولین بار متولد شد از TDLib برای ساخت انیمیشن‌هایی جذاب‌تر و روان‌تر استفاده می‌کند.

تلگرام ایکس همچنین از صفحه گفتگوهای بدون حباب و تصاویر در کانال‌ها با عرض کامل صفحه استفاده می‌کند. در Telegram X می‌توانید با نگه داشتن انگشت خود روی گفتگوها پیش‌نمایشی از آن‌ها را بدون باز کردن ببینید.در این نسخه همچنین با سوایپ و کشیدن انگشت از چپ به راست می‌توانید پیام‌ها را به اشتراک گذاشته و یا از راست به چپ به آن‌ها مستقیماً پاسخ دهید.

در تلگرام ایکس همچنین منوی ضمیمه‌ها، صفحه پروفایل و رسانه‌های به اشتراک‌گذاشته شده نیز تغییر کرده است. در این نسخه از تلگرام همچنین تم روشن یا تیره به صورت خودکار با توجه به نور محیط فعال می‌شود.

برای دانلود Telegram X می‌توانید از پلی استور اقدام کنید. توجه کنید که تلگرام ایکس از همان API تلگرام اصلی استفاده کرده و نیازی به ساخت اکانت جدید در آن نیست.
ارسال نظرات

Scroll Up