حذف جیلبریک IOS 9.3.3 بدون نیاز به ریستور [ Cydia Eraser ]

آرمين ظفري


خالق سیدیا، Cydia Eraser، به روزرسانی رسمی را برای توییک Cydia Eraser با پشتیبانی از iOS 9.3.3 منتشر کرد که بدین معناست کسانی که دستگاه خود را با برنامه پانگو، جیلبریک کرده‌اند بدون نیاز به آیتونز و ریستور می‌توانند جیلبریک را به صورت کامل از دستگاه خود پاک کنند. در این آموزش به صورت قدم به قدم و تصویری نحوه حذف جیلبریک iOS 9.3.3 را با استفاده از Cydia Eraser مشاهده می‌کنید.

 

چرا از Cydia Eraser به جای آیتونز استفاده کنیم؟

اگر ساین iOS 9.3.3 بسته شود که به خاطر عرضه iOS 9.3.4 به زودی این اتفاق رخ می‌دهد، شما هنگام ریستور تنها به iOS 9.3.44 می‌توانید بروید و به این معناست که اگر دوباره تصمیم به جیلبریک دستگاه خود بگیرید، امکان انجام آن وجود ندارد. همچنین اگر قصد فروش دستگاه را داشته باشید، شاید برای خریداری قابل جیلبریک بودن نسخه iOS مهم باشد که می‌تواند یک دلیل برتری دیگر Cydia Eraser باشد. لازم به ذکر است که در صورت استفاده از این توییک و یا ریستور در هر دو صورت باید دستگاه را از ابتدا پیکربندی کنید.

 

چگونه با Cydia Erase جیلبریک را حذف کنیم؟

اگر می‌خواهید جیلبریک را حذف کنید و عملکرد دستگاه خود را همانند روز اول کنید مرحل زیر را دنبال نمایید:

۱- Cydia Eraser را از سیدیا دانلود و نصب کنید.

 

۲- Cydia Eraser را از صفحه اصلی دستگاه خود باز کنید.

 

۳- روی گزینه قرمز رنگ ”erase all data, unjailbreak” در پایین صفحه تپ کنید.

توجه : با انتخاب این گزینه کل اطلاعات حذف میشه

 

زمانی که از شما تاییدیه خواسته شد روی Erase All تپ کنید.

 

۴- Cydia Eraser پس از آن کار خود را شروع خواهد کرد. این عملیات وابسته به دستگاه شما و توییک‌هایی که نصب کردید، چند دقیقه طول می‌کشد. این فرآیند برای ما حدود ۵ دقیقه زمان برد.

 

۵- نوار پیشرفت موجود شما را در جریان روند کار قرار می‌دهد.

 

۶- زمانی که این مرحله از کار Cydia Eraser تمام شد شما یک صفحه نمایش سیاه با یک نوار پیشرفت را مشاهده می‌کنید. کمی بعد لوگوی اپل و نوار پیشرفت در یک صفحه سیاه نمایش داده می‌شود.

 

۷- هنگامی که این مرحله نیز به پایان رسید شما باید “Hello” را روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. همانند پس از ریستور، باید در چند مرحله تنظیمات اولیه و فعال کردن دستگاه خود را انجام دهید.

 

کار تمام است. پس از انجام این فرآیند اگر بخواهید، باز هم می‌توانید دستگاه خود را جیلبریک نمایید.

 

منبع  : idownloadblogارسال نظرات

Scroll Up